Kde berou podnikatelé peníze?
Otázka, která je tu položena v titulku, přímo vybízí k jednoznačné odpovědi. Vždyť kde by si asi tak soukromí podnikatelé přicházeli na peníze? Přece si je vydělávají svými podnikatelskými aktivitami. Je tomu tak a nemůže tomu přece ani být jinak.
Jenže ono to ve skutečnosti zase až tak prosté není. Jistě, mělo by platit, že si soukromý podnikatel přijde na své tím, že zpeněžuje plody své práce, jenže ono to nejednou podobně nefunguje. Někdy se soukromník sice může snažit, a to třeba i sebevíc, jenže ani to mu dostatečné příjmy nezaručí. Protože je v soukromém byznysu hodně toho, co se může pokazit nebo co nemusí vyjít. A s každým neúspěchem vzniká riziko, že se podnikateli začnou peníze nedostávat. A někdy může takový nedostatek dosáhnout takového stupně, že už je to nad podnikatelovy síly. Že už se prostě nedá takový život dále zvládat.
A co s tím pak? Zavřít firmu a doufat, že se nahromaděné dluhy snad časem podaří splatit z toho, co si onen dosavadní podnikatel vydělá někde jinde jako zaměstnanec, případně že to vyřeší svízelný osobní bankrot?
Ne. To by byla hloupost. Takové řešení je až tím posledním, na co by měl soukromý podnikatel pomýšlet. Není třeba to hned vzdávat, pokud je třeba naděje, že by se to zvládlo s využitím nějaké půjčky.
A která půjčka s tím podnikatelům může pomoci? Třeba americká hypotéka bez registru, což je podnikatelská půjčka jako dělaná právě pro ty, kteří se ocitli v hodně komplikované situaci. U takové hypotéky se totiž na jednu stranu nezbytně požaduje zástava nemovitosti, jíž se ručí za náležité splacení všech půjčených peněz, ovšem na druhou stranu se díky tomu dají odpustit nejrůznější žadatelovy nedostatky, které by mu zkomplikovaly žádání o půjčku jinde.
Ten, kdo si zažádá o podobnou nebankovní hypotéku, tudíž zřejmě uspěje. A může zachránit podnik a vést i nadále spokojený život.